פעילויות לילדים

הורים לילדים, גננות וכל אדם מבוגר מודעים לעובדה שילדים אינם יכולים לנוח לרגע ותמיד מחפשים תעסוקה. ישנם הורים שלא מוכנים להתמודד עם המשימה ומעדיפים לקחת בייביסיטר שתעשה עבורם את העבודה ותשמש כאחראית לפעילות ושעשוע הילדים.

פעמים רבות קיימת תחושה שכאשר אנחנו נמצאים בחברת ילדים, רובינו מרבים לאבד שליטה וזאת משום שאיננו יכולים להעסיק אותם לאורך זמן ואלו מאבדים את הריכוז ומתחילים להתפרע.

במאמר זה לקחנו על עצמנו לרשום לפניכם מגוון פעילויות לילדים המעבירות את הזמן וגורמות להנאה הן אצל הילדים והן למבוגרים.

  • שעת ציור- ילדים אוהבים לצייר, בפעולת הציור משפר הילד את יכולות ההתבטאות שלו ומפתח את יכולות הציור. ניתן להדפיס דפי צביעה לילדים בשלל צורות ודמויות, להגיש לילדים חומרים שונים כמו גואש, טושים, עפרונות צבע על מנת שיצבעו ויחדדו את יכולת הדיוק שלהם על ידי שמירה וצביעה בתוך מסגרת הדמויות או הצורות. ניתן לערוך חיפוש ברשת האינטרנט ולמצוא שלל דפי צביעה להדפסה מחולקים לקטגוריות על פי מין הילד וגילו.
  • משחקי כדור- כשהמציאו כל כך הרבה משחקי כדור כנראה ידעו שכל ילד בעל אופי שונה. כיום יש מגוון רחב של משחקי כדור כמו כדורגל, כדור עף, כדורסל, כדור יד, ומחניים. אין ילדה או ילדה שלא יכולים למצוא משחק ולו אחד שאליו הם מתחברים. משחקי הכדור מאפשרים לילדים לפרוק אגרסיות מיותרות, וכן ללמוד כיצד לשתף פעולה ולהעביר את הזמן בצורה נעימה יותר.
  • משחקי חשיבה- ניתן לרכוש שלל משחקי חשיבה, לרבות משחקי מילים, פאזלים, משחקי אסטרטגיה ועוד. משחקים אלו מפתחים את יכולות החשיבה של הילד ומקנים לו כלים טובים יותר להמשך התפתחותו התקין.
  • משחקי מחשב- החיבור בין הילדים של היום למחשבים מתחיל מגיל קטן. ילדים יודעים לעשות כמעט הכל במחשב והוא מהווה את אחת הדרכים המועדפות על ילדים ליהנות בשעות הפנאי. ניתן לרכוש משחקי מחשב במגוון תחומים המיועדים לגילאים שונים ממשחקי ספורט מאתגרים ועד למשחקי חשיבה שיעזרו לילדם לפתח את האינטליגנציה שלו.
  • רכיבת אופניים- רכיבה על אופניים ובמיוחד אופני הרים הינה פעילות מהנה ומבגשת. היתרונות ברכיבה הינן רבות, מדובר בפעילות שגורמת לילדים להוציא הרבה אנרגיה, מלכדת את כל המשפחה, ניתנת ליישום באזור הבית (לא חייבים להגיע למקומות רחוקים), עשוייה לקחת כחצי יום עד יום ומאפשרת למעשה לנצל יום שלם לטובת בילוי משותף וכמובן מדובר בספורט שמפתח סיבולת לב ריאה וכושר גופני.

אלו הן רק חלק מהאפשרויות וישנן אופציות רבות נוספות המאפשרות לכם לבלות זמן איכות עם ילדכם. בתנאי מזג אוויר חמים אפשר ללכת לים או לבריכה, לבנות ארמונות חול, לשחק מטקות ובנוסף לעשות פיקניק. להורים שפחות אוהבים לצאת מהבית ניתן להירשם לסדנת בישול עם הילד ועוד.

לנו כאנשים מבוגרים בכלל וכהורים בפרט אסור לשכוח את מהות הגיל הצעיר. אומנם הילדים חסרי סבלנות ומחפשים תעסוקה מתמדת, אך עלינו להעסיק אותם בדברים חיוביים שייעזרו להתפתחות האינטליגנציה וצורת המחשבה שלהם.

 

קישורים שימושיים: אטרקציות לילדים בשרון

סגור לתגובות.