צימרים לדתיים בצפון

הבילוי בצימרים בצפון הפך מזמן לצורת בילוי מועדפת, ולסגנון חופשה שמחליף במקרים רבים את החופשות במלונות. בעוד שבעבר הצימרים היו בקתות עץ בטבע המיועדים לזוגות המבקשים להתבודד- כיום מוצעים צימרים איכותיים ומפנקים, כפריים או יוקרתיים, המתאימים הן לבילוי רומנטי של זוג והן לבילוי משפחתי עם ילדים, חברים ובכל הרכב שתבחרו. מתחמי צימרים מציעים מספר יחידות למשפחות מורחבות או למספר משפחות המגיעות יחד, ומעוניינות ליהנות מחופשה משותפת לצד רגעים של פרטיות, כאשר הצימרים בצפון משלבים לצד צורת האירוח הייחודית גם נופים ומסלולי טבע מרהיבים שהופכים לגולת הכותרת של החופשה.

הציבור הדתי במדינת ישראל אינו פוסח על הנופים ושכיות החמדה המציע הטבע, במדינת ישראל בכלל ובצפון בפרט, ולא מעט זוגות ומשפחות מהמגזר הדתי יוצאים לבילוי בצימרים בצפון, גם לחופשות סוף שבוע. בבחירת צימרים לדתיים בצפון המתאים לבילוי סוף שבוע, חשוב לבחור בצימר העונה על הצרכים הן ברמת המיקום והן ברמת מתן מענה לצרכי הציבור הדתי. האפשרות לפלטה לחימום אוכל, מפסק שעון שבת וכלים כשרים ו/או חד פעמיים ייתנו מענה. ברמת המיקום חשוב לזכור כי מטרת היציאה מהבית אל הצימר אינה שהייה רצופה באותו המקום ועל כן כדאי לבחור בצימרים הממוקמים באזורים מהם ניתן לצאת ולטייל ברגל, להשתלב במסלולים מותאמים על פי עונות השנה וליהנות משפעת יופיו של הטבע המוצע ללא מגבלות של דת, גזע ומין. נוסף על כך למקפידים, חשוב לבחור בצימרים בישובים בהם קיים בית כנסת במרחק הליכה.

בחלק ממתחמי הצימרים מוצע גם חדר אוכל המציע ארוחות כשרות, או לחילופין תשתית מלאה לבישול/ חימום אוכל. מקרר, תנור, פלטה, כיריים וכדומה. היה ובמקום ישנה מרכולית או סופרמרקט מקומי, הדבר יכול לתת מענה למשפחה דתית (וגם חילונית) ללא הצורך בלטרוח ולהביא מן הבית את כל המצרכים לארוחות השבת.

אתרי צימרים לדתיים המציעים את עצמם לציבור הדתי גם יבקשו מהמתארחים מכל המגזרים שלא להפעיל מוזיקה בווליום גבוה במהלך השבת, וכן יאסרו על הבערת אש בשטחם, על מנת לכבד את רגשות הציבור הדתי הנוהג להתארח בשטחם.

בילוי בצימרים בצפון הוא לפני הכל בילוי בטבע, והטבע אינו שייך לאף מגזר ופתוח לכולם. טיולי שבת בפריחה הסתווית, בהשתכשכות במי מעיין קרירים בחודשי הקיץ החמים ואפילו בהתבוססות בבוץ החורפי, מביא משפחות, זוגות וילדים לחיבור אמתי ומהותי לטבע. בניגוד לחופשות במלונות באילת למשל, החופשות בצימרים בצפון, לדתיים או לחילוניים, אינן מוגבלות על פי עונות השנה ובבחירה נכונה של המקום ניתן ליהנות מחופשת חורף מפנקת או חופשת קיץ מאתגרת, בהתאמה אישית לציבור ולאוכלוסייה, לילדים או למבוגרים על פי הרכב המבקרים. הפרטיות שמעניקים הצימרים, במתחמים הסגורים, מאפשרים גם חופשות פרטיות ללא ההמון וההתקהלות המאפיינות חופשות בבית מלון, והמגיעים לצפון מגלים כל פעם מחדש שיש לנו ארץ נהדרת.

פורסם בקטגוריה טיפים והצעות לבילוי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.